Njeriu i parë i futbollit spanjoll ‘kapet’ me Messin (Foto)

1

Presidenti i La Ligas, Javier Tebas ka folur për festimin e Leo Messit në Santiago Bernabeu, ku deshi fanellën dhe ua tregoi tifozëve të Realit.

Tebas pavarësisht se tha nuk kishte sjellje të dhunshme të tifozëve, nuk mund të garantojë që ky nuk ishte një provokim.

“Unë nuk mund të them se festimi i Messit nuk ishte provokim. Festimi nuk ka pasur efekt negativ, pasi tifozët nuk treguan dhunë ose nuk hodhën shishe të ujit, por pavarësisht kësaj nuk them se nuk ishte provokim”, tha Tebas.

Kujtojmë se jo vetëm që tifozët e Realit nuk krijuan episode të dhunshme pas golit të tretë të Barcelonës, por kishte edhe të tillë që e duartrokitën atë.

Kërko